Дякуємо за інформацію експерту з вирощування троянд Олені Тур (автору популярної книги про троянди "Шпора", власниці розплідника і сайту https://rosetur.com.ua/, засновниці групи RoseTUR Ukraine в ФБ)
Пані Олена на багаторічному досвіді знає, чим підживити троянди, коли і як це зробити.
Агрохімікати – добрива, хімічні меліоранти, регулятори росту рослин та інші речовини, що застосовуються для підвищення родючості ґрунтів, урожайності та підвищення якості с/г та декоративних культур.
Добрива – органічні, неорганічні і неорганічні речовини, що містять в своєму складі компоненти, які застосовуються для підвищення родючості та покращення загального стану рослин.
Добрива бувають:
За своїм складом добрива бувають:
СПОСОБИ ВНЕСЕННЯ ПОЖИВНИХ РЕЧОВИН
Для правильного розуміння і побудови схеми підживлення, потрібно розуміти які потреби має троянда при певних процесах життєдіяльності.
1. Весною троянда «прокидається» від найважчого періоду в сезоні – зими, використовує останні накопичені запаси поживних речовин, які зберігалися в кореневій системі. Починає свій ріст. Вона потребує підживлення комплексними мінеральними або органічними добривами для кореневого живлення.
Чим підживити троянди? Добрива мають містити в собі макроелементи - (N)-азот, (Р)- фосфор, (К)-калій і мікроелементи: (S)сірка, (MgO)магній, (B) бор, (Fe) залізо, (Mn) марганець, (Zn) цинк, (Cu) мідь, (Mo) молібден, (Co) кобальт.
Форма добрив має бути зручна для вашого використання. Я використовую гранули з пролонгованою дією, також це можуть бути порошки, рідкі добрива та інші. Іще можуть бути рідкі бовтанки на травах, перегній, гумус та інші.
2. Коли пагони пішли в ріст і досягають 5-7 см сантиметрів, троянда гостро потребує азотних добрив для вигонки пагонів. В цей час, при правильних погодніх умовах, можна додатково підживити рослини комплексним добривом з перевагою азоту по листу.
3. Наступний раз - під час формування і видвигання бутонів. Як визначити цей період? Пагони припинили швидкий ріст і зупинилися (здається, що рослина завмерла і не розвивається). Чим підживити трофнди в цей момент? Позакоренево добривом з перевагою фосфора і калію. А пізніше, через пару тижнів, ми помічаємо маленькі бутони.
4. Коли бутони видвинулись, підросли і ми навіть можемо побачити на деяких колір майбутньої квітки, то час підживити рослини позакоренево добривами із перевагою калію.
5. Після закінчення першої хвилі квітування в червні, підживлюємо троянди коренево комплексними мінеральним або органічним добривом. Зараз рослини виснажені, і їм потрібна підтримка.
6. Повторюємо поетапно увесь цикл підживлення.
7. Із середини липня припиняємо підживлення рослин добривами з вмістом азоту. В другій половині літа вони мають почати підготовку до зимівлі.
8. В кінці літа або на початку осені ми маємо внести коренево фосфорно -калієві добрива в грунт, для підготовки рослин до зими.
Пані Олена вже багато років використовує добрива для троянд Зелений Гай Яскравий Квітник і ділиться досвідом про це на своїх каналах, за що ми їй дуже вдячні!